ЛАНЧ ПАКЕТИ

ПОНЕДЕЛНИК

ПИЛЕШКО ФИЛЕ СО КИКИРИКИ СОС

Пилешко филе, млечен сос, путер од кикирики + прилог: пекарски компир + пролетна салата | Алергени: млеко, глутен, кикирики

ВТОРНИК

ПИЛЕШКИ ВРАП

Интегрално лебче, пилешки стек, марула, кашкавал, павлака, домат, краставица | Алергени: млеко

СРЕДА

ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС

Мелено месо, пелат + прилог: палента + кабач салата (зелка, морков, пченка) | Алергени: глутен

ЧЕТВРТОК

ПИЛЕШКО ФИЛЕ СО АНАНАС

Пилешко филе, ананас, млечен сос, бадем + прилог: рижото од цвекло + егзотик салата (марула, портокал) | Алергени: млеко, глутен, бадем

ПЕТОК

МЕДИТЕРАНСКА МУСАКА

Компир, тиквичка, модар домат, пелат, морков, бунгур + зелена салата | Алергени: глутен

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

НАРАЧКА НА ЈАДЕЊА    RUMI’S HOME CUISINE

ПРАВИМЕ ЈАДЕЊА ПО ВАШ ИЗБОР СО ПРЕТХОДНА НАПРАВЕНА НАРАЧКА

ДОПОЛНИТЕЛНИ НАРАЧКИ    RUMI’S HOME CUISINE

ПРИМАМЕ НАРАЧКИ ЗА ВЕГЕТАРИЈАНСКА-ВЕГАНСКА И МАКРОБИОТСКА ХРАНА