ГЛАВНИ ЈАДЕЊА

ПИЛЕШКИ БАТАК СО ОРИЗ

ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ СО МЕСО

Алергени: глутен

МУСАКА ОД КОМПИРИ И МЕСО

Алергени: млеко, јајце

ЛАЗАЊИ

Алергени: глутен, млеко, јајце

ТЕСТЕНИНИ СО ПИЛЕШКО ВО КАРИ И ПЕЧУРКИ

ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС

Алергени: глутен

РИЖОТО СО ЗЕЛЕНЧУК

ПЕКАРСКИ КОМПИР

МЕШАН ЗЕЛЕНЧУК

ГРАВЧЕ ТАВЧЕ

ПИЛЕШКИ ЏИГЕР

ГРАШОК

РИБА (Oслич)

ТУРЛИТАВА СО МЕСО

БОРАНИЈА

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

СКАРА

ПЛЕСКАВИЦА

ПИЛЕШКИ СТЕК

ШАРСКИ ПИЛЕШКИ СТЕК

СВИНСКА ШНИЦЛА

КРЕМЕНАДЛА

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

ТЕСТО

ПРОЈА

БАНИЧКА

ИНТЕГРАЛНИ РОЛНИЧКИ

БЕЗГЛУТЕНСКА ПИТА

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

СВЕЖИ САЛАТИ

СЕЗОНСКА САЛАТА

ВИТАМИНСКА САЛАТА

ТУНА САЛАТА

ЦЕЗАР САЛАТА

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

КРЕМ САЛАТИ

ФЛОРЕНТИН САЛАТА

Алергени: млеко, глутен, јаткасти плодови

ИТАЛИЈАНСКА САЛАТА

Алергени: глутен

ЦВЕКЛО САЛАТА

Алергени: млеко, јајце

РУСКА САЛАТА

Алергени: млеко, јајце

ФРАНЦУСКА САЛАТА

Алергени: млеко, јајце

СОЛЕН РОЛАТ

Алергени: млеко, глутен, јајце

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

ЛАНЧ ПАКЕТИ

ПОНЕДЕЛНИК

ПИЛЕШКО ФИЛЕ СО КИКИРИКИ СОС

Пилешко филе, млечен сос, путер од кикирики + прилог: пекарски компир + пролетна салата | Алергени: млеко, глутен, кикирики

ВТОРНИК

ПИЛЕШКИ ВРАП

Интегрално лебче, пилешки стек, марула, кашкавал, павлака, домат, краставица | Алергени: млеко

СРЕДА

ЌОФТЕ ВО ДОМАТЕН СОС

Мелено месо, пелат + прилог: палента + кабач салата (зелка, морков, пченка) | Алергени: глутен

ЧЕТВРТОК

ПИЛЕШКО ФИЛЕ СО АНАНАС

Пилешко филе, ананас, млечен сос, бадем + прилог: рижото од цвекло + егзотик салата (марула, портокал) | Алергени: млеко, глутен, бадем

ПЕТОК

МЕДИТЕРАНСКА МУСАКА

Компир, тиквичка, модар домат, пелат, морков, бунгур + зелена салата | Алергени: глутен

НАПРАВЕТЕ НАРАЧКА

075 224 318

НАРАЧКА НА ЈАДЕЊА    RUMI’S HOME CUISINE

ПРАВИМЕ ЈАДЕЊА ПО ВАШ ИЗБОР СО ПРЕТХОДНА НАПРАВЕНА НАРАЧКА

ДОПОЛНИТЕЛНИ НАРАЧКИ    RUMI’S HOME CUISINE

ПРИМАМЕ НАРАЧКИ ЗА ВЕГЕТАРИЈАНСКА-ВЕГАНСКА И МАКРОБИОТСКА ХРАНА